Budowa campervana – Przerejestrowanie.

DSC_0291

Witam wszystkich zainteresowanych.

Wykonaliśmy całe niezbędne minimum potrzebne do przerejestrowania naszego vana. Przyszła więc pora na sprawdzenie jak w UK będzie wyglądała cała procedura z tym związana. 

W pierwszej kolejności bierzemy dowód rejestracyjny samochodu (V5) w którym nanosimy odpowiednie zmiany w rubryce numer 7. W naszym przypadku zmiany były tylko dwie, zamiast VAN mamy MOTOR CARAVAN i zamiast trzech miejsc siedzących mamy pięć miejsc siedzących. Następnym krokiem będzie wykonanie i wydrukowanie kilku zdjęć, zalecane to około dwudziestu. Na zdjęciach powinny znajdować się najważniejsze zmiany przez nas dokonane. Dodatkowo na jednym zdjęciu powinien znaleźć się cały pojazd z widocznymi numerami tablic. Na odwrocie każdego zdjęcia należy umieścić dokładny opis wraz z datą wykonania fotografii. Ostatnim krokiem będzie napisanie listu z wyszczególnieniem wszystkich dokładnych zmian. To w sumie tyle dość banalnie to wygląda. Wszystko pakujemy do koperty i wysyłamy pod odpowiedni adres. Teraz zostało tylko czekać. Należy też pamiętać że jeśli w urzędzie coś im się nie spodoba mogą poprosić nas o wykonanie dodatkowego przeglądu technicznego (MOT). U nas jednak wszystko poszło gładko i po dwóch tygodniach pocztą przyszedł nam nowy dowód rejestracyjny z naniesionymi zmianami. Teraz tylko ubezpieczyć nasz domek i w drogę. Tutaj też mieliśmy miłe zaskoczenie ponieważ ubezpieczenie camperów wszelakiego rodzaju w wyspecjalizowanej w tym celu ubezpieczalni są dużo tańsze niż gdybyśmy mieli ubezpieczyć normalny samochód osobowy. Dodatkowo zapisanie się do jakiegoś klubu camperowiczów powoduje otrzymanie dodatkowych ulg w ubezpieczeniu, podczas gdy wpisowe do takiego klubu to jakieś grosze. I takim oto sposobem celowaliśmy w campera którego koszt utrzymania będzie na równi z naszym Audi A4 a otrzymaliśmy pojazd większy, praktyczniejszy, który dodatkowo jest domem na kółkach i którego utrzymanie jest dużo tańsze.

Miało być krótko i zwięźle a wyszło jak wyszło, mam tylko nadzieje że dosyć czytelnie. Na koniec dorzucam zdjęcia które wydrukowaliśmy i wysłaliśmy. Przerejestrowanie

Mariusz.

 

 

Advertisements

Author: notowdrogeblog

Jesteśmy rodziną lubiącą podróżować. Czasami daleko a czasami blisko. Ostatnio zainteresował nas Campervaning i na blogu tym będziemy opisywać wszystkie nasze zmagania z campervanem i z przygodami z nim związanymi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s