Budowa campervana – wykonanie rozkładanego łóżka.

IMG_8459

Witam.

Podwójne siedzenie rozkładane w pełno prawnie wymiarowe łóżko to prawie standard w campervanach które zostały przerobione z małego vana. Sporo takich gotowych łóżek można kupić na ebayu albo na innych stronach zajmujących się campervanami. My jednak postanowiliśmy sami wykonać takie rozkładane siedzenia.

Zaczęliśmy od kupna gotowego metalowego stelaża, w planach była budowa własnego ale brak odpowiednich narzędzi (spawarki) i czasu nie pozwolił nam na to. Stelaż mocujemy do podłogi vana na stałe, następnie z grubej płyty OSB wykonujemy podstawę do siedzenia/spania na którą następnie nakładamy odpowiednio przyciętą piankę tapicerską. Odpowiedniej wielkości materac z IKEA idealnie nadawał się do konwersji. Do obicia użyliśmy specjalnego materiału, prześcieradła z naturalnej wełny (dla wygody) oraz materiału odzyskanego z materaca który był zakupiony specjalnie w celu przeróbki. Te trzy warstwy zostały odpowiednio wymierzone, zszyte i nałożone na piankę tapicerską znajdującą się na płycie OSB. Następnie przy pomocy zszywacza tapicerskiego zamocowane. Samo wykonanie obicia wymagało sporo pracy z powodu zagłówków które też trzeba było wykonać. Do tego dochodziła jeszcze mała ilość przestrzeni która utrudniała manewrowanie zszywaczem. Jeśli ktoś nie ma cierpliwości to proponuję kupić gotowe obite siedzenie.

Kilka zdjęć z przeprowadzonych prac. Obicie łóżka

Mariusz.

Advertisements

Author: notowdrogeblog

Jesteśmy rodziną lubiącą podróżować. Czasami daleko a czasami blisko. Ostatnio zainteresował nas Campervaning i na blogu tym będziemy opisywać wszystkie nasze zmagania z campervanem i z przygodami z nim związanymi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s